Orlický Monkey Cup v Chocni 2024

24.2. 2024 v choceňské sportovní hale proběhly tradiční závody ve všestranné lezecké dovednosti pro začínající a mírně pokročilé lezce, šplhouny, opičáky a fandy horolezectví. Soutěžilo se ve třech disciplínách – v lezení na rychlost, zde měli závodníci dva pokusy, dále vylezení dvou cest na obtížnost a v boulderu na naší rozšířené bouldrovce na Podhomolí. Celkem sedm kategorií bylo ještě rozděleno na chlapce a dívky, to obnášelo, že každé kategorii byl přidělen jeden rozhodčí a jeden jistič, kteří svou skupinu provázeli celou soutěží.

O tento Monkey Cup a zvláště v Chocni je vždy velký zájem. Horolezecký klub Choceň z.s. je totiž vyhlášen skvělou organizací bez průtahů a tak jsme si mohli dovolit přihlásit 110 soutěžících dětí a dospívajících. Když si připočtete ještě jejich doprovod je jasné, že choceňská sportovní hala praskala ve švech. Start závodu byl stanoven na 9.15 a poslední předání medailí proběhlo zhruba v 17.00 hodin.

Z našeho klubu se nejlépe umístil David Hejzlar 1. místo v kategorii J, Čeněk Pinkas 1. místo v kategorii chlapci A, Kastner Vojtěch 6. místo chlapci A, Skalický Ondřej 7. místo chlapci A, Hlavatý Matěj 2. místo chlapci B, Skřivánek Josef  8 .místo chlapci B, Koziol Vít 7. místo U14, Mařáček David U14, Bureš Vojtěch 3. místo U12, Šimek Jan 11. místo U12, Myšák Jakub 14. místo U12.

Nimshausová Helena získala 5. místo dívky A, v kategorii dívky B se umístila Dvorská Veronika na 6. místě, 8. místo Horváthová Nela, 9. místo Petruželková Marie a 10. místo obsadila Žídková Karolína. Na 8. místě Coufalová Aneta U14, 11. místo Šejblová Julie U12 a 16. místo Coufalová Denisa U12.

Poděkování patří všem sponzorům a pořadatelům.

Celkové výsledky:

Fotogalerie: https://photos.app.goo.gl/n3kefeu1YJVffp35A

Již nyní se těšíme na shledání v choceňské hale.

Za HK Choceň Romana

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *