Monkey Cup Choceň 2023

Dne 25. 3. 2023 se v Chocni konal Monkey Cup. Jde o sérii regionálních závodů, které postupně probíhají v Chocni, Lanškrouně, Ústí nad Orlicí, České Třebové a nově i v Letohradě. Letošní série začínala právě zde, v Chocni.

Závody jako takové začínaly okolo deváté hodiny, avšak už dříve byla k dispozici videa s předlezy všech cest a bouldrů (kdyby se někdo chtěl podívat na předlezy, tak odkazy budou níže). Celkem závodilo 6 kategorií (každá kategorie rozdělená zvlášť na dívky a chlapce), od dětí nejmenších (ročníky 2016 a mladší) až po ty nejstarší (ročníky 2004 až 2007). Pro každou kategorii byly připraveny 2 nové cesty na obtížnost, 2 bouldry a cesta na rychlost. Celkem bylo přítomných 96 závodníků napříč všemi kategoriemi. Cesty na obtížnost a na rychlost se nacházely ve sportovní hale v ZŠ Sv. Čecha, na bouldry jsme přecházeli do nově předělané staré kotelny.

Já osobně jsem závodil v kategorii nejstarší, a to U20. Jako první jsme začínali na cestě na obtížnost, poté jsme měli krátkou pauzu a následně jsme přecházeli na bouldry. Po dolezení bouldrů jsme se vrátili zpět do haly, kde na nás již čekala cesta na rychlost. Po dokončení rychlosti jsme se mohli vydat k poslední disciplíně, a to druhé cestě na obtížnost. Poté už jsme čekali pouze až dolezou všechny ostatní kategorie a mohly se vyhlašovat výsledky.

Tímto bych chtěl poděkovat všem stavěčům za krásné cesty, všem jističům a rozhodčím, fotografce a všem ostatním, kteří se na závodech podíleli.

Umístění závodníci za HK Choceň: (Celkové výsledky)

Kategorie: Dívky U10 – Barbora Fikejzová 2. místo
Kategorie: Dívky U16 – Helča Nimshausová 3. místo
Kategorie: Chlapci U8 – Šimon Fikejz 2. místo
Kategorie: Chlapci U14 – Matěj Hlavatý 3. místo
Kategorie: Chlapci U16 – Vojtěch Kastner 3. místo
Kategorie: Chlapci U20 – Čeněk Pinkas 1. místo

Odkaz na stránky závodů: monkeycup.cz

Fotogalerie

Odkazy na předlezová videa:
Obtížnost: MonkeyCup 2023 – Obtížnost
Bouldry: MonkeyCup 2023 – Boulder

Za HK Choceň
Čenda Pinkas

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *