Water Boulder Games 2018

Neboli WBG se uskutečnily minulý víkend 14.7. – 15.7. 2018 ve Velkém Meziříčí. O co šlo? Takové pohodové lezecké závody na devítimetrové stěně nad rybníkem pod Fajtovým kopcem. Prostě lezeš bez lana a padáš do vody. V pátek večer dorážíme na místo konání. Rychle dáváme rozlez a průzkum terénu na zmíněné stěnce. Někteří i s osvěžujícím pleskancem do vody. Následně probíhá aklimatizace u stánku s překvapivě dobrým ciderem Joker (jablko-hruškové pivo) a do toho se z kopce linou balady nun-metalickéko festivalu.


Sobotní ráno přeskočím a začínáme zase u cideru. Kvalda je tu, chaos a metal se přesunul pod kopec. V kvalifikaci nás čekají dvě cesty a na každou dva pokusy. Rychlejší časy se započítávají. První pokusy jsou celkem na jistotu, radši staticky než skokem, ale v průběhu závodu se přiostřuje. Možná bych zase odbočil k tomu výbornému cidru.

Mimo lezeckou soutěž byla „challenge“ ve skoku do vody, kde Fenďák předvedl krutého „backflipa“ z devítky, nicméně tentokrát v plavkách a možná proto skončil na druhém místě.

Do finále postoupila polovina chlapů, to znamená šestnáct duelů. Jsou postaveny dvě stejné cesty vedle sebe a závodí dva lezci zároveň (nejhorší s nejlepším z kvaldy). Kdo dřív práskne do topu postupuje do dalšího kola. V tuhle chvíli se už spíš létá než leze. Fenďák a David vypadávají těsně v prvním kole a Peňa s Martinem zase těsně postupují. Třetí kolo je ale nedostižné, přesto že podpora od děvčat ze břehu je značná. Závěr už probíhá klasicky se cidrem.

Super závody! Díky Milanovi Salašovi a Olinu Klapalovi.

WBG tým 

One thought on “Water Boulder Games 2018

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *