Letní lezecké soustředění 2024

Dobrý den, jmenuji se Josef Skřivánek a budu vám vyprávět o mých zážitcích z letního lezeckého soustředění v České Metuji.
Pátek
Celé to začalo v pátek 31. 5. v 15:00, kdy jsme se všichni sešli na parkovišti u sportovní haly v Chocni. Potom co jsme naskládali věci do aut, jsme mohli vyrazit. Cestou jsme se stavili na zmrzlinu v Ještěticích, aby cesta rychleji ubíhala. Netrvalo dlouho a dorazili jsme k Roubence Skalka. Dostali jsme pokoje a odnesli si věci. Já jsem spal v podkroví s Vojtou, Matějem, Vojtou a Vítkem. Hned co jsme se ubytovali, šli jsme všichni na večeři. K večeři bylo výborné rizoto. Po večeři následovala rychlá kolektivní hra. Potom co jsme hru úspěšně dokončili, čekala pro zájemce nahřátá finská sauna. Ve 22:00 byla večerka, tudíž jsme šli spát.
Sobota
Ráno byl budíček v 6:50 a v sedm hodin začínala rozcvička. Probudili jsme se za silného deště. Rozcvička probíhala následovně, rozběhání pro zahřátí těla, protáhnutí svalů a rozhýbání kloubů. Z rozcvičky jsme šli a snídani ve stylu, vezmi si, na co máš chuť. Protože nám počasí po snídani moc nepřálo, na promítačce jsme se koukali na lezecké filmy. Počasí se po chvíli umoudřilo a tak jsme nastoupili do aut a vyrazili na boulder stěnu do Adršpachu. Kde jsme strávili poledne. Okolo třetí jsme vykoukli ven a zjistili, že už neprší. Takže jsme vyrazili pěšky do Teplic Nad Metují, kde byla zaparkovaná auta. Šli jsme Adršpašsko-teplickými skalami. Cestou jsme šli okolo malého a velkého vodopádu a skalní kaple. Naše cesta pokračovala Vlčí roklí až do Střemenského Podhradí, odkud jsme pokračovali po malých silničkách. Když jsme se vrátili na chalupu, bylo už pozdě večer. Zatopili jsme v krbu a dali si k večeři špagety. Po večeři jsme se dozvěděli, že je den dětí. Rozdělili jsme se do skupin, ve kterých jsme řešili rébusy, ze kterých nám nakonec vzniklo slovo, které prozradilo, kde je ukrytý poklad. V průběhu hry odjel Vojta, který měl ještě jednu akci. Když jsme všichni našli poklad, opět následovala sauna a hned po ní večerka.
Neděle
V neděli jsme se vzbudili opět za deště. Na rozcvičku se déšť trochu zmírnil. Rozcvička a snídaně probíhali stejně jako v sobotu. Dopoledne jsme vyrazili do skal, protože déšť ustal. Šli jsme polní cestou a loukou ke skalám. Prošli jsme se okolo skal, po kterých jsme měli o víkendu lézt, počasí nám to však neumožnilo. Byli jsme u zříceniny hradu Skály. Pod zříceninou jsme se rozdělili na polovinu a zahráli si další společenskou hru. Šlo o to posbírat co nejvíce písmen, ze kterých jsme následovně museli poskládat co nejvíce slov. Po hře jsme pokračovali dál v cestě skalami a kolem oběda se vrátili zpět do chalupy. Tam na nás čekal oběd v podobě sekané s chlebem. Po obědě jsme se sbalili a vyrazili domů. Cestu jsme si opět zkrátili zmrzlinou v Ještěticích. Do Chocně jsme se vrátili za deště, to nám však nebránilo v tom přivítat se s rodiči. Vzali jsme si věci a jeli domů. I když jsme si na skalách vůbec nezalezli, byl to úžasný víkend s kamarády a lezeckou tématikou.

Fotky zde: https://photos.app.goo.gl/BcgTJ1qvczRg5fNeA

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *